Máme stálou nabídkou více jak 30 kuchyňských linek skladem v Jindřichově Hradci.

Všechny linky zavezeme vlastní dopravou až k Vám domů a na spotřebiče Vám dáme záruku 3 měsíců!


Jak vybrat kuchyňského robota?

Přidáno 03. 09. 2020

Pořiďte si do kuchyně všestranného pomocníka. Jste v kuchyni jako doma a rádi své rodině dopřáváte ty nejchutnější pochoutky a dobroty? Využívejte váš čas efektivně. Rádi se pouštíte do složitějších jídel a víte, že pro dokonalý výsledek je potřeba vynaložit mnoho energie a úsilí? Pak vás asi napadlo, pořídit si domů chytrý kuchyňský robot.

Výběr kuchyňského robota neuspěchejte. Nekupujte bezhlavě první kousek, který uvidíte v obchodě. Myslete především na funkce, kterými disponuje. Robot vám ušetří spoustu času a ve většině případů i námahy. Zvládne nastrouhat zeleninu, zamíchat tuhé těsto, vykouzlit šlehačku nebo namele maso.

Než začnete robota vybírat, ujasněte si, kde v kuchyni bude mít své stálé místo. Kuchyňské roboty jsou spíše větších rozměrů a měli by stát někde po ruce, ideálním místem je tedy kuchyňská linka. Mezi základní vlastnosti robota by mělo patřit strouhání, míchání, hnětení, mixování a šlehání. Při výběru si pohlídejte i to, zda se k němu dá pořídit další přídavné příslušenství.

1. Konstrukce
Kuchyňské roboty se vyrábějí ve dvou různých provedení. Jde o pohon zespodu, kdy jsou metly umístěny přímo v nádobě na pohyblivé ose, konstrukce ale ubírá vnitřní prostor a také se nádoba bude hůře mýt. Druhým typem je sklopné rameno, kdy po vybrání dané činnosti stačí rameno sklopit, a tím metlu ponoříte do nádoby. Umí zpracovat větší množství surovin a je k němu možné dokoupit různorodé doplňkové příslušenství. Tvar a velikost nádoby volte podle velikosti vaší rodiny.

2. Parametry
Pokud se budete řídit heslem, čím víc, tím líp. Nic tím nezkazíte. Čím vyšší má robot příkon, tím větší je jeho výkon a lépe pracuje. Ideální příkon je 500 W a více. Na trhu jsou opravdu kvalitní stroje. Kdo kuchyňského robota plánuje využívat každý den, může si pořídit profesionální zařízení, které má obvykle příkon až 1500 W.

3. Hlučnost
Kuchyňské roboty již nejsou tak hlučné jako dřív, ale při vysokých otáčkách můžou být hlučnější. Vždy se zeptejte daného prodejce, jak hlučný je vámi vybraný kuchyňský robot.

4. Délka kabelu robotu
Mnoho lidí zapomíná na to, kde má zásuvku a kde chce, aby robot stál. Proto nezapomeňte na délku přívodního kabelu, aby vám dostáhl od zásuvky až tam, kde má robot stát.

5. Materiál
Klasické kuchyňské roboty se většinou vyrábí z kombinace kovu a plastu. Čím více kovu na robotu bude, tím je kvalitnější a bude i dražší. Údržba robotů je snadná, pokud jdou rozebrat na části a vložit do myčky. Zbytek, jako je tělo kuchyňského robota, se doporučuje pouze otírat hadříkem s vlažnou vodou s mycím prostředkem. Vždy nechte robota pořádně oschnout.

6. Další funkce a možnosti robota
K základním vlastnostem robota, jako je strouhání, míchání, hnětení, mixování a šlehání, můžou patřit ještě další možnosti. Například odšťavňování nebo možnost lisování.

7. Rada na závěr – bezpečnost
Pokud si budete kupovat robota do své nové kuchyně nebo do kuchyně od nás www.pouzitekuchyne.cz vybírejte robota s bezpečnostním systémem. Robot lze zapnout pouze při správném sepnutí tlačítek. Pokud máte doma děti, zvolte raději robota s bezpečnostní dětskou pojistkou.

robot-do-kuchyne.PNG

Mějte přehled o aktuální nabídce kuchyní

Chci zasílat aktuální nabídku kuchyňských linek