Máme stálou nabídkou více jak 30 kuchyňských linek skladem v Jindřichově Hradci.

Všechny linky zavezeme vlastní dopravou až k Vám domů a na spotřebiče Vám dáme záruku 3 měsíců!


Jak vyčistit myčku nádobí

Přidáno 03. 06. 2020

Myčka nádobí je velký pomocník v kuchyni. Nejen, že dobře umyje a také osuší nádobí, ale také dodá lesk např. skleničkám a udržuje nádobí hygienicky čisté. Plusem je i to, že když přijde návštěva, stačí špinavé nádobí zavřít do myčky a rázem máme kuchyni čistou a uklizenou. Jak ale udržovat čistou i myčku nádobí? Jak ji důkladně vyčistit? Čtěte dál.

Myčka myje při takových teplotách a v tak koncentrovaných mycích prostředcích, že prostředí uvnitř myčky přežije jen málokterá nečistota. Ale i myčka se může zanést, a tím pádem přestat odvádět svou práci tak, jak má. Čistit myčku je potřeba pravidelně, preventivně a nečekat na její úplné zanesení. A jak tedy vyčistit myčku?

Myčku musíme čistit pravidelně. Předpokladem dlouhodobého úspěchu je však stav nádobí, které do myčky vkládáme. Nádobí musí být bez pevných zbytků jídla. Nejlépe, když nádobí před mytím setřeme stěrkou. Nebo talíře od omáček a zbytků jídel opláchneme. V tomto případě se totiž v myčce pak nemá co usadit. Důležité je i odstraňování případných papírů z obalů mytých nádob. Například papír na skleničce od jogurtu a podobně. I tento papír totiž může myčku dokonale zneprovoznit. Pokud i po vyčištění mytí myčka stále nemyje dobře, prohlédněte ramena a trysky, zda nejsou zanesené. Je nutné je sundat (podle návodu od výrobce) a důkladně prohlédnout. K čištění většinou stačí lázeň v octu či jedlé sodě, ale i v čističi. Poté propláchnout proudem vody.

1-mycka.jpg


Jak postupovat dál, když dodržuji vkládání nádobí do myčky bez zbytků jídla? Vhodné je vzít houbičku s přípravkem na nádobí a myčku ručně očistit. Stačí zlehka přejet vnitřek myčky. Podle intenzity používání myčky čistíme jednou za 14 dní až měsíc u rodiny, kde se denně vaří. Jednou za 2 měsíce v domácnosti, kde se myčka používá jen na hrnky a skleničky. Pokračujeme tím, že z myčky odstraníme vyndáme hlavní filtr (sítko) myčky. Propláchneme jej pod tekoucí vodou a očistíme. K čištění můžeme využít i např. zubní kartáček. Otvor, který vznikl po vyndání filtru, naplníme čisticím prostředkem, může to být i jedlá soda nebo specializovaný prostředek. Nasypeme do odpadu a zalijeme horkou vodou. Myčku zapneme na prázdno na min. 60minutový program a necháme mýt. Myčka pracuje s vodou o teplotách přes 70 stupňů, na vyšší teploty je tedy dobře uzpůsobená. Po programu mytí uvidíte zas zářivě čistou myčku, tak jako při pořízení, bude opět jako nová!

Jak vyčistit myčku od vodního kamene

Vodní kámen trápí myčky tam, kde je tvrdá voda. Vynikajícími pomocníky s vodním kamenem jsou ocet a kyselina citronová. Jednou za čas tedy nechte myčku na prázdno mýt právě s octem nebo kyselinou citronovou. Postupujte podle návodu výrobce.


Jak vyčistit myčku od mastnoty

Mastnoty se dá zbavit jednak pomocí čističe myček, jednak také pomocí sody nebo i octa. Nejdříve je nutné vyčistit filtr a odpad myčky, pak dát do myčky zvolený čisticí prostředek a zapnout program intenzivního mytí.

Mějte přehled o aktuální nabídce kuchyní

Chci zasílat aktuální nabídku kuchyňských linek