Máme stálou nabídkou více jak 30 kuchyňských linek skladem v Jindřichově Hradci.

Všechny linky zavezeme vlastní dopravou až k Vám domů a na spotřebiče Vám dáme záruku 3 měsíců!


Digestoř – Jak dýchá kuchyně?

Přidáno 04. 12. 2019

Kuchyň bez digestoře je jako hrnec bez dobře padnoucí poklice. Kvalitní odsavač par vás zbaví veškerých nepříjemných výparů, pachů a mastných pár, které vznikají při vaření. Digestoř je nezbytností každé kuchyně.

Tím nejzásadnějším úkolem dobré digestoře je bezesporu odsávání pachů a vlhkosti z vaší kuchyně. Správný odsavač par ale pohlcuje také mastnotu, která při vaření spolu s kuchyňskými výpary uniká z hrnců. Pokud vás tedy trápí lepkavé povrchy stěn, spotřebičů a skříněk či nežádoucí vlhkost, která způsobuje plísně, je třeba se poohlédnout po vhodné digestoři. Jak ale vybírat, když se v problematice neorientujete?

1) Velikost místnosti

Pro správnou funkci digestoře je klíčová velikost místnosti. Na základě velikosti místnosti v m3 můžeme snadno vypočítat potřebný výkon odsavače. Vynásobíme tento údaj číslem 10 a dostaneme potřebný výkon odsavače v m3.

2) Odtah nebo recirkulace?

Digestoře fungují buď na principu odtahu, nebo recirkulace. Jestliže lze digestoř napojit na komínovou šachtu a odvést výpary ven, jde o odtah. To je lepší varianta, protože nemusíme myslet na pravidelnou výměnu filtrů a máme větší možnosti výběru přístroje. Když tuto možnost nemáme, volíme digestoř s recirkulací, která nasaje mastný vzduch, vyčistí ho a zase vrací zpět do místnosti. Pachy a nečistoty zachytí filtr, který je potřeba 1x za půl roky vyčistit.

3) Hlučnost digestoře

Důležitým parametrem je hlučnost. Kuchyně jsou často volně propojené s obývacím pokojem a přirozeně nechceme, aby nás rachot levného odsavače rušil. Odsavač par by neměl přesáhnout hranici 60 dB, za ty lepší se považuje hlučnost přes 30 dB.

4) Údržba odsavače par

Náklady na pořízení digestoře nebývají malé, proto je potřeba se o ni dobře starat. Pravidelně vyměňujeme filtr, povrch otíráme měkkým hadříkem a používáme vhodný čisticí prostředek doporučený výrobcem.

5) Jaké jsou druhy?

 

Komínové digestoře představují výrazný designový prvek. Jsou vhodné do větších místností. Vaříte-li rádi v prostoru, vsaďte na typ ostrůvkové digestoře. Ta se umisťuje nad varný ostrůvek a jednoznačně ozdobným prvkem uprostřed vaší kuchyně.

digestore-obrazek-1.PNG

Do kuchyní, kde není prostoru nazbyt je ideálním řešením podstavná digestoř. Ta se totiž instaluje pod jednu z kuchyňských skříněk a ušetří vám velké množství místa. Patříte-li k minimalistům, jistě vás okouzlí typ tzv. vestavné digestoře, který dokonale splyne s kuchyňskou skříňkou, a je tedy na první pohled téměř neviditelná.

digestore-obrazek-2.PNG

Pokud sháníte levnou kuchyni včetně kuchyňských spotřebičů i s digestoří - podívejte se na www.pouzitekuchyne.cz.

Mějte přehled o aktuální nabídce kuchyní

Chci zasílat aktuální nabídku kuchyňských linek